Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim

FİLTRELE

Oturma Odası

Toplam 1258 ürün bulundu...

Şık tasarıma sahip modern koltuk takımları, TV üniteleri, puflar, berjerler, sehpalar, sallanan sandalyeler ve daha fazlası oturma odası çatısı altında bir araya geliyor. Zengin model, renk ve desen seçenekleri arasında sizde yaşam alanlarınız için en uygun alternatifi seçerek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Yaşam alanlarını dekore etmek oldukça keyifli bir iştir. Ancak dekorasyon öncesinde fikirlerin üzerinde incelikli olarak düşünülmesi ve doğru bir planlama yapılarak hareket edilmesi gerekir. Bu anlamda yapılacak en önemli işlem oda ölçülerini eksiksiz bir şekilde hesaplamaktır. Uzun vadede oturma odası takımı ve mahalin kullanım durumu ile alakalı problem yaşamamak ve zevkinizi en iyi şekilde yansıtabilmeniz için oda büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Buna göre eğer oturma odanız veya salonunuz küçükse odanızı daha büyük ve ferah gösterecek aynı zamanda da kullanışlı mobilyalar tercih etmeniz son derece mantıklı olacaktır. Böylece zaten dar olan ortamı daha fazla boğmak yerine hem şık hem de kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Eğer büyük bir oda için oturma odası takımı arıyorsanız, ortamı fazla boş göstermeyecek mobilyalar seçerek şık ve göz dolduran tercihleri deneyebilirsiniz.Dekorasyon Öncesinde İhtiyaçlar Doğru Belirlenmeli

Yeni bir ev dekore etmek isteyen veya mevcut odasını yenilemek isteyen sizler için tartışmasız en önemli etken tarz ve işlevselliğin birleşmesi gerektirdiğidir. Evde en çok zaman geçirilen yerlerden biri olan oturma odalarıdır, bu nedenle de ihtiyacınız olan başlıca eşyaları belirlemeli ve bu doğrultuda dekorasyonunuza yön vermelisiniz.

Çünkü oturma odaları yoğun geçen bir günün ardından gerek kendinize gerekse sevdiklerinize zaman ayıracağınız ve kaliteli vakit geçirmek isteyeceğiniz alanlardır. Bu nedenle oturma odası takımı nasıl olacak, kullanılan kumaş ve sünger yapısı nasıl olmalı gibi soruları mutlaka sormalısınız. Aynı zamanda evde bulunan her bireyin de ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmek mantıklı olacaktır.

Evinizde çocuğunuz varsa leke tutmayan ve daha kaliteli malzemelerden üretilen ürünleri tercih etmeniz uzun vadede size büyük fayda sağlayacaktır. Buna ek olarak hayvan besliyorsanız da tüylerin yapışmayacağı, kolay yırtılmayan ve temizliği kolay kumaşa sahip olan oturma odası takımı tercih etmelisiniz.Koltuk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Koltuk seçimi dekorasyonunuzun en önemli parçası olduğundan zaman ayırılması ve çok dikkatli olunması gereken bir konudur. Bu nedenle oturma odası takımı seçimi yaparken mutlaka alanın büyüklüğüne ve koltukları yerleştirebileceğiniz alanlara dikkat etmelisiniz.

Büyük ortamlar için küçük mobilyalar seçerseniz alanınız boş kalacaktır ve istediğiniz etkiyi uyandırmayacaktır. Diğer taraftan küçük bir odaya sahipseniz büyük ve ağır oturma odası takımı hem kullanış açısından kötü duracaktır hem de temizlik açısından size zorluk yaşatacaktır.

Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için büyük oturma odalarında, oturma odası takımı kategorisinde yer alan ve içerisinde berjerlerin ve 3’lü koltukların bulunduğu modeller ile dekore edebilirsiniz. Küçük oturma odası veya salonlarınızda ise fonksiyonel kullanıma sahip köşe koltuk seçeneklerinin yanında bir adet berjer ve puf kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Zevkinize Özel Keyifli Bir Alan Oluşturun

Oturma odalarında veya salonlarda geçirdiğiniz süreleri ve düzenlediğiniz aktiviteleri göze alarak bu alanları olabilecek en mantıklı şekilde dekore etmeniz oldukça önemli. Bu anlamda bizim tavsiyemiz odanın büyüklüğünü de göze alarak bir TV köşesi tasarlamanızdır. Bunun için seçtiğiniz oturma odası takımı modeli ile uyum sağlayabilecek bir duvar ünitesi tercih etmek mantıklı olacaktır.

Aynı zamanda oldukça fonksiyonel de olabilen TV üniteleri içerisinde depolama da yapabileceğiniz raf, çekmece ve dolaplara da sahip olabilir. Raflarına sevdiğiniz kitapları ve DVD’leri yerleştirebilir veya dekoratif nesneler ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Yine oturma odası takımı ölçüsüne ve duvarınızın büyüklüğüne bağlı olarak bir model tercih etmenizde büyük fayda var.Fonksiyonel Mobilyalarla Dekorasyonunuza Renk Katın

Oturma odası takımı belirlendikten ve yaşam alanınız yavaş yavaş şekillenmeye başladıktan sonra sırada hayat standardınızı arttıracak ufak detaylar geliyor. Örneğin dergi ve kitaplarınıza kolay ulaşabilmek ve şık bir şekilde sergilemek için bir kitaplık veya küçük bir raf tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem sevdiğiniz eşyalar düzenli bir şekilde organize olur hem de yaşam alanınıza göz dolduran şık bir parça eklemiş olursunuz.

Aynı şekilde sevdiğiniz bir vazoyu veya bir heykeli sergilemek için şık bir dresuar da tercih edebilirsiniz. Bu sayede oturma odası takımı ile uyumlu ve alanın temasına önemli bir etki yaratan kullanışlı ürünler ile farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Devamlı elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalar olabilir. Bunun için de yine dekorasyonunuza fark katacak şık sehpalar tercih edebilirsiniz. Bu aşamada ise dikkat etmeniz gereken sehpayı yerleştireceğiniz yere göre uygun ölçülü bir ürün satın almaktır. Oturma odası takımı büyüklüğüne ve modeline göre orta sehpa alıyorsanız sehpayı yerleştirdikten sonra nasıl duracağını ve kullanımınızı nasıl etkileyeceğini gözünüzde canlandırmalısınız.Birbirinden Şık ve Farklı Kırlentler İle Ortama Renk Katın

Kırlentler oturma odası takımı ve koltuklarda kesinlikle vazgeçilmez ürünlerdir. İster konforunuz için olsun isterse de görsel amaçlı mutlaka her koltuğun en az bir kırlent ile kullanılması gerekir. Burada sizin hangisini tercih ettiğiniz oldukça önemli. Koltukların üzerini fazla sayıda ve sert yapıda kırlentler ile doldurursanız konforlu bir yaşam alanı elde etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle seçimizi hem kullanışlı hem de şık bir üründen yana yapmanız uzun vadede sizi tatmin edecek sonuçlar yakalamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda kırlentlerin oturma odası takımı ve genel dekorasyon renkleri ile de uyumlu olmasına özen gösterirseniz, gözünüze her zaman hoş görünen bir ortama sahip olursunuz.Oturma Odası Modelleri

Oturma odası takımı araştırırken birçok farklı model ile karşılaşmak mümkün. Bunun sebebi kullanıcıların her birinin dekorasyon zevklerinin farklı olmasıdır. Bazı insanlar modern mobilyaları tercih ederken bir kısım ise avangart veya Retro modelleri tercih edebiliyor. Bu nedenle de karşımıza birbirinden farklı oturma odası takımı seçenekleri çıkıyor.

Modern bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız mutlaka modern çizgileri olan bir oturma odası takımı tercih etmelisiniz. Böylece evinizin genel havasını bu doğrultuda tasarlayabilirsiniz. Yaşam alanınızın daha çok klasik ve abartılı bir karaktere sahip olmasını istiyorsanız mobilya ve dekorasyon araçlarını da bu doğrultuda seçmenizde fayda var.

Bu sırada önemli olan sizin zevkinizin ne olduğu ve ne kadar bütçe ile alışveriş yaptığınızdır. Çünkü oturma odası takımı fiyatları seçeceğiniz ürünün karakteristik özelliklerine göre çoğu zaman değişiklik gösterir. Retro ve Country modellerde el işçiliği ve detaylar daha fazla olduğunda standart mobilyalara göre fiyatları biraz daha fazla olabiliyor. Bunun yanı sıra seçeceğiniz dekorasyon parçaları ve kullanılan malzemeler de fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir.

Bütçenize uygun bir oturma odası takımı satın alabilmeniz artık oldukça kolay. Geniş ürün seçeneklerimiz sayesinde sitemiz üzerinden kendinize en uygun modele kolayca sahip olabilirsiniz. Böylece farklı mağazaları gezmek zahmetinden kurtulabilir güvenilir ve pratik alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.