Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim

FİLTRELE

Mutfak Masa Takımı

Toplam 248 ürün bulundu...

Mutfak masa takımı mutfaklarda önemli bir yere sahip geniş ürün çeşitliliğine sahip mobilyalardır. Birbirinden farklı boyut ve tasarım alternatifine sahiptirler. Farklı stillerde üretilen bu mobilyalar, dekorasyonunuza uyum sağlarken bazı modelleri ergonomik tasarımlarıyla dar alanlarında dahi pratik çözümler sunuyor. Mutfak ölçülerinizi göz önünde bulundurarak isterseniz köşe mobilyaları isterseniz de kare tipi masaları tercih edebilirsiniz. Kişi kapasitesi konusunda da geniş ürün yelpazesine sahip olan mutfak masa takımı 2’li 3’lü 4’lü ve 6’li gibi alternatifleriyle hem kalabalık ailelerin hem de tek başına yaşayan çiftlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

Sizlerin ihtiyaçları ve tarzları doğrultusunda ortaya çıkan bu mobilyalarda çoğunlukla rahatlık ön planda tutulur. Özellikle rahatlığından ödün vermek istemeyen bir kullanıcısıysanız puflu sandalyeleri olan takımlar tam size göre olacaktır. Aynı zamanda klasik bir tarzınız varsa ahşap malzemeden üretilen mutfak masa takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Tarzı ne olursa olsun markalar, mutfak masa sandalye takımı üretiminde olabilecek en kaliteli malzemelerden faydalanırlar. Bu sayede mobilyanız uzun süre deforme olmadan aynı kalitede kalır. Masa takımlarının işlevsel olmaları da göz önünde bulundurulması gereken önemli detaylardandır. Mutfak boyutunuz küçükse katlanır bir masa takımı modeli tercih etmenizde fayda var. Bu sayede hem alandan kazanabilir hem de masayı açıp büyüterek tek seferde daha fazla konuk ağırlayabilirsiniz.Mutfak Masa Takımı Modelleri

Mutfak masa takımı sizin ihtiyaçlarınız ve stilleriniz doğrultusunda modellere ayrılır. Aynı zamanda kullanım alanlarının büyüklük ve küçüklükleri de göz önünde bulundurularak farklı boyut ve tasarımlarda ürünlere rastlamanız mümkündür. Mutfak masaları üzerinde yemek yemenin yanında sevdiklerimizle de kaliteli vakit geçirebileceğimiz alanlardır. Mutfak masalarının konforlu ve alanı daraltmayan bir formda olması bu nedenle son derece önemlidir. Bu nedenle de mutfak masa takımı modelleri kare, dikdörtgen, yuvarlak ve oval gibi birçok tasarımda sizlerin beğenisine sunulur. Bu farklı geometrik tasarımları sayesinde de işlevsellikleri ile ön plana çıkan modelleri de mevcuttur. Küçük bir mutfağa sahipseniz sandalyelerin fazla yer kaplamaması adına banklı mutfak masa takımı seçenekleri sizin için ideal olacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda bankı tamamen masanın altında saklayarak daha geniş bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde modern bir tarzı benimseyen ve konforundan da ödün vermek istemeyen kullanıcıların tercihi bu tip bir mutfak masası takımı seçmekten yana olmuştur. Klasik bir hava yaratmak istiyorsanız ahşap malzemelerden üretilen bank tasarımlarıyla kusursuz bir tarz yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda kare tasarıma sahip bir takımı da mutfağınızda oldukça şık görünecektir. Sandalye sayısına mutfağınız el verdiği ölçüye göre karar verebilirsiniz. Dilerseniz alanın daha geniş görünmesi açısından puf sandalye modelli bir takım da tercih edebilirsiniz.Dikdörtgen masalar ise biraz daha geniş mutfaklar için ideal bir tercihtir. Aynı zamanda yuvarlak masa takımları da eskimeyen tasarımlarıyla her sezonun ideal modelleri arasındadır. Mutfağınızda değerlendirmek istediğiniz boş bir köşeniz varsa mutfak köşe masa takımı bu alanı değerlendirmeniz için ideal bir çözüm olacaktır. Dilediğiniz tarza sahip bir mutfak masa takımı seçerek mutfağınız çok daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Mobilyaların üretim malzemesine ve kullanılan kumaşın rengine de dikkat ederseniz evinizin genel tarzını bozmadan hoş bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Konforunuzu da es geçmeyecek şekilde bel ve sırtınızı destekleyen bir ürün tercih ederseniz, yemek sonrası yapılan uzun sohbetlerde masadan kalkmadan keyifli vakit geçirebilirsiniz. Genel olarak bir tarafı banktan bir tarafı sandalyelerden oluşturulan mutfak masa takımı seçenekleri de son dönemlerde oldukça ilgi görmektedir. Özellikle kalabalık bir aileye sahipseniz ancak mutfağınız son derece darsa bu tarz bir modeli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.Mutfak Masa Takımı Özellikleri Nelerdir?

Mutfak masa takımı özellikleri kullanıcıların farklı tarz ve ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterir. Üretimlerinde kullanılan malzemeler ve mobilyalara işlevsellik kazandıran özellikleri de başlıca farklılıklar arasındadır. Markalar her geçen gün gelişen teknolojiyle beraber yeni alternatifler yaratmak amacıyla, mobilyaların üretiminde farklı işlevsellik ve özellikler kazandıracak malzemeler geliştirmeye devam ediyor. Mutfak masası takımı arayışındaysanız karşınıza çıkabilecek birçok alternatif buluyor. Bu alternatifler ise genel olarak kullanılan malzemeler ile birbirinden ayrılıyor.Masa Üretiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Seçeceğiniz mutfak masa takımı modelinde ahşap, metal, cam, sunta veya MDF ‘den üretilmiş bir ürün tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda mu materyaller sayesinde mutfağınıza klasik ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle klasik çizgilerden vazgeçemeyen bir tarza sahipseniz ahşap malzemeden üretilen bir model tam size göre bir tercih olacaktır. Üretiminde ahşap kullanılan modellerin en önemli avantajı da son derece dayanıklı olmalarıdır. Dayanıklı yapılarının yanında dekorasyonunuzda esneklik sağlayacak hafif bir yapıya da sahiplerdir. Böylece dilediğiniz zaman mobilyaların yerini kolayca değiştirebilirsiniz.

Ahşap malzemeden üretilen mutfak masa takımı modelleri üretimlerinde kullanılan ağacın türüne göre farklı görünümlere sahip olabilir. Genel olarak kestane ve çam kullanılarak ortaya çıkarılan bu modellerde ceviz, meşe, kayın gibi ağaçlarında tercih edilmesi oldukça yaygındır. Mutfağınızda estetik bir çizgi yaratmak istiyorsanız, doğal dokuya sahip ahşap modellerini tercih edebilirsiniz. Evinizin genelinde daha modern bir hava hakimse ve mutfağınızda da bu çizginin dışına çıkmak istemiyorsanız cam mutfak masa takımı modelleri tercih edebileceğiniz değerli bir alternatiftir. Bu takımların yalnızca masalarında cam detay vurgulanır ve kullanım ömürleriyle de ön planda yer alırlar. Özellikle paslanmaz malzemeden üretilen masalar kolay kolay zarar görmez ve deformasyona karşı da ekstra dirençlidir. Bunun en önemli sebebi cam üretiminde kırılma olasılığını düşürmek için camın birçok farklı işlemden geçirilmesidir. Aynı zamanda temizliğinin de kolay olması sizin için ekstra bir avantajdır. Üretim malzemelerine ek olarak mutfak masa takımı işlevsel özellikleriyle de ön plana çıkan mobilyalardan biridir. Özellikle masası açılır özellikte olan takımlar bu kategoride en fonksiyonel tasarıma sahip olanlardan biridir. Dar bir alana sahipseniz bu tarz özelliğe sahip bir mobilya takımı alarak gerek olmadığında kapatıp alandan tasarruf edebilirisiniz.Mutfak Masa Takımı Fiyatları

Masa takımlarının fiyatları, mobilyaların üretiminde yer alan materyale ve takımın içeriğindeki sandalye sayısına göre farklılık gösterir. Bu nedenle mutfak masa takımı konusunda model arayışına geçmeden önce ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz oldukça önemlidir. Aynı zamanda işlevsel fonksiyonlar da fiyatı etkilediğinden takım seçerken beklentinizin ne olduğunu doğru belirlemelisiniz. Açılır masaların üretiminde mekanizmanın doğru çalışabilmesi için ilave malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Bu nedenle standart bir masaya sahip olan mutfak masa takımı modellerine göre fiyatları biraz daha yukarıda kalabilir.

Seçeceğiniz sandalye sayısı da fiyatı etkileyen faktörlerden biri olacaktır. Sandalye seçerken evde kaç kişi olduğunuza ve dekorasyonunuza göre bir tercih yapmalısınız. Araştırma yaparken 2 adet sandalyeye sahip olan modellere rastlayabileceğiniz gibi 6’dan daha fazla sandalye seçenekleri de mevcuttur. Bu nedenle tercihinizi ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Hangi mutfak masa takımı modelini alacağınıza karar verdikten sonra sitemiz üzerinde modellere göz atabilir ve içlerinden dilediğiniz mobilyaya kolayca sahip olabilirsiniz.