Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim

FİLTRELE

Koltuk ve Kanepe

Toplam 250 ürün bulundu...

Oturma odası evin kalbiyse kanepe ruhtur. Uzanarak, sosyalleşerek, oynayarak ve en sevdiğimiz TV şovları ve filmleri izleyerek zaman geçirdiğimiz yerdir. Kanepenizin ortama uyması, rahat olması ve tarzınızı yansıtması gerekir. Birçok çeşit ebat, tasarım ve fiyat seçeneklerinden mevcut dekorasyonunuza ve bütçenize uygun bir kanepeye sitemiz sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kanepe iki kişilik bir koltuktan biraz daha büyük olan ve genellikle en az iki kişinin rahat rahat kullandığı bir koltuk çeşididir. Tipik olarak sırt bölgesinin yüksekliği standart bir kanepeden daha yüksektir ve daha dik bir pozisyonda oturulur. Kanepe sadece oturma odaları için değildir; yemek odaları, ofisler, misafir odaları, girişler ve ebeveyn yatak odalarına da lüks bir görünüm kazandırır.

İhtiyacınız Olan Kanepe Türünü Belirleyin

Kanepe modelleri kullanılacak alana ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle birçok farklı çeşitte ürüne ulaşmanız mümkün. Burada önemli olan sizin ne tür bir kanepeye ihtiyacınız olduğunu en iyi şekilde belirlemenizdir.Bölmeli Kanepe

Kanepe bölmeleri iki veya daha fazla mobilya parçasından oluşur ve genel olarak bir kanepe, köşe sandalye, çift kişilik koltuk ve şezlong içerir. Genel olarak küçük dairelerde dekorasyonda esneklik sağlar. Kanepe takımı olarak da rahatlıkla kullanılabilir. L şeklinde bir yapı oluşturabileceğiniz gibi daha geniş alanlarda çift kişilik koltuklar ve bir sedir ile yapılan, U şeklinde bir seçenek ile odayı doldurabilirsiniz.Yataklı Kanepe

Bu kanepe türü, gün boyunca minderlerin arasına sıkışarak katlanabilir şilteye sahip bir üründür. Bu tarz, genellikle gece misafirleri olan ancak yedek yatak odası bulunmayan evler için mükemmeldir. Evinizde fazladan bir yatak odası bulunsa bile yatak sayısından daha fazla misafirinizin olduğu durumlar olabilir. Aile toplantıları için de harika olan çekyatlar hem çocuk hem de aile dostu olan kullanışlı ürünlerdir. Bu sayede evinizde fazladan bir iki kişi için her zaman yeriniz olacaktır. Çekyat tarzı kanepe seçerken keten, polyester, mikrofiber ve kaliteli deri gibi yaşam tarzınıza en uygun olan malzeme türlerini seçmenizde fayda vardır. Bu malzemeler siyah, kahverengi, beyaz ve çok daha fazla renk ve desende ulaşabileceğiniz şekilde mevcut olacaktır. Makinede yıkanabilir, kolay çıkarılabilen ve leke tutmaz kumaşlar ile kaplanmış olan kanepe çeşitleri çocukları ve evcil hayvanları olanlar için idealdir.

Yataklı kanepeler, yüksek yoğunluklu sünger ve yaylı yataklar ile üretilebilir, her ikisi de size ve misafirlerinize olağanüstü konfor sağlar. Küçük bir evde yaşıyor ve tek seferde yalnızca bir misafir tercih ediyorsanız küçük bir açılabilir kanepe işinizi görecektir. Ancak sık sık yatılı misafir ağırlıyor veya kalabalık bir ailede yaşıyorsanız o zaman daha büyük koltuk takımı araştırırken daha büyük olanları tercih etmeniz oldukça önemlidir.Doğru Kanepe Nasıl Seçilir ?

Doğru kanepe seçimi yapmak oldukça büyük bir karardır. Farklı stiller, özellikler, şekiller ve malzemelerle ile sınırsız kombinasyon üretebilirsiniz. Ancak yine de koltuk seçimi göz korkutucu bir iş olmak zorunda değil. Mükemmel parçayı seçerken, göz önünde bulundurulması gereken üç ana unsur vardır: Boyut, Kumaş, İşlevsellik.

Bu unsurların her biri için ne istediğinize karar verdiğinizde, mükemmel kanepeyi bulmak son derece kolay olacaktır. Bunun için ilk olarak gereksinimlerinizi boyut, kumaş ve işlevselliklerine göre daraltın. Ardından bunları tek tek gözden geçirin ve her işlev için seçimlerinizi yapın. Bu adımları izlerseniz, mükemmel bir kanepe seçerek ona hemen sahip olabilirsiniz.Kanepe Boyutu Seçimi

Öncelikle hangi boyutta bir kanepe istediğinizi düşünmeniz gerekir. Büyük bir odanız varsa sizin için en uygunu bölmeli geniş bir koltuktur. Küçük bir odaya sahipseniz çift kişilik olan daha küçük bir modeli tercih edebilirsiniz. İstediğiniz kanepenin büyüklüğüne karar verdiğinizde kumaş seçimine geçebilirsiniz.En Uygun Kumaş Seçimi

Kanepe için doğru kumaşı seçmek söz konusu olduğunda pek çok etkili seçenek vardır. Örneğin deri, mikrofiber, süet, nubuk ve şönil gibi kumaşları tercih edebilirsiniz. Bir kumaş tercihi yapmanın en kısmı yaşam tarzınız ile doğrudan uyum sağlamasıdır.

Koltuk kumaşları arasında karar verirken parçanın nasıl kullanılacağını düşünmenizde fayda var. Kanepe çocuklar ve evcil hayvanlar tarafından sıklıkla kullanılacaksa, mikrofiber gibi temizlenmesi son derece kolay bir kumaş tercih etmelisiniz. Aynı zamanda deri kanepelerde bilinenin aksine son derece dayanıklıdır ve temizlenmesi de oldukça kolaydır.İşlevsellik Çok Önemli

Son olarak kanepe seçiminde işlevselliği düşünün. Örneğin misafir odası olarak da kullanmayı düşündüğünüz ancak aktif olarak ofis gibi kullandığını bir odanız olabilir. Bu durumda çekyat mükemmel bir seçim olacaktır. Çekyat tipi kanepe tamamen açılabilir ve misafirleriniz gittikten sonra güzelce katlanarak yeniden eski haline getirilebilir.

Odanıza bir sinema sistemi de dekore etmek istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda uzanma işlevine sahip bir ürün tercih etmeniz gerekiyor. Her durumda boyutu ve kumaşı daralttıktan sonra, doğru işlevselliğe sahip bir kanepe bulabileceksiniz.

İşlevsellik, oturma odanızın düzeni ile paralel olarak ilerler. Örneğin açılabilir bir kanepe tercih ediyorsanız ve ortamda çekmeceli veya kapaklı bir dolap bulunuyorsa çekyatı çekmeceleri ve kapakları açmak için yeterli olan bir yere yerleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Bir ev sinema sistemi tasarlıyorsanız uzanabilen bölümün arkasında koltukların uzanabilmesi için yeterli alan olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun gibi küçük ayrıntılar, kanepe işlevselliğine göre alanınızı nasıl düzenlemeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.Kanepeleriniz İçin Bakım İpuçları

Oturma odanızın yıldızı olan kanepelerinizin uzun süre en iyi durumda kalmasını sağlamak için aşağıda yer alan bakım işlemlerini uygulamanız oldukça önemlidir. Bu sayede uzun yıllar kanepeleriniz ilk günkü gibi görünecektir.  • Kanepe kesinlikle ıslatılmaması gereken bir üründür. Aksi taktirde kumaşta su lekesi oluşabilir. Bu nedenle bir bezi hafifçe ıslatarak silme işlemini gerçekleştirmenizde fayda var.
  • Özellikle pürüzlü olan yüzeylerde lekelerin mutlaka dikkatli silinmesi gerekir. Dikkat edilmediği durumlarda koltuk minder yüzeylerine zarar verebilirsiniz.
  • Su lekelerinden ve kirli yüzeylerin genişlemesinden kaçınmak için dikkatli olmalısınız.
  • Yastık kılıfı gibi çıkartılabilir kanepe ürünleri düzenli olarak kabartılmalıdır. Bu işlem kılıfların ilk günkü gibi görünmesini sağlayacaktır. Haftada en az bir kez kabartmanız yeterince iyi bir sonuç almanızı sağlar. Aynı zamanda dolgu malzemesinin de tek taraflı aşınmasını engelleyecektir.
  • Deri kumaş kullanılarak üretilen bir kanepe kullanıyorsanız deri bakım ürünlerini mutlaka kullanmalısınız. Bu tür ürünleri satın alırken kir tutmaz özellikte olmalarına dikkat edin. Uzun süre bakımı yapılmayan ve temizlenmeyen deriler zaman içerisinde buharlaşarak yırtıldığından bakım işleminin düzenli yapılması son derece önemlidir.


En İyi Kanepeler ve Kanepe Fiyatları

Sizde en iyi kanepe modeline sahip olabilmek için sitemizde bulunan ipuçlarını takip edebilirsiniz. Online mağazamızda uzun süre keyifle kullanabileceğiniz ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İster kompakt bir kanepeye ister herkesin kullanabileceği geniş bir ürüne sahip olmak isteyin sayfamızda sizin için uygun bir ürüne mutlaka ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki çok sevilen ve iyi tasarlanmış bir kanepenin olmadığı bir ev ev değildir.