Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim

FİLTRELE

Kilim

Toplam 104 ürün bulundu...

Kültürümüzde kilim geçmişten beri gelen ve her ev için ayrı önem taşıyan üründür. Geçmişte günümüze kadar kullanılan bu ürünler her dönem farklı renk ve motiflerle evlere şıklık ve zerafet katmaktadır. Kilimler gündelik hayat kullanımı için oldukça pratiktir. Odanızda, mutfağınızda ve balkonlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. Kolay silinebilir ve taşınabilir özelliği ile size rahatlık sunmaktadır.

Her ortama kolay uyum sağlayabilecek renk ve motifleri, dayanıklı yapıları ve kolay temizlenebilir özelliği sayesinde günlük hayatınızın enerjisini yansıtabilirsiniz.

Kilim genel olarak pamuk, tiftik, hasır ve diğer malzemelerden oluşmaktadır. Kilim modelleri incelerken yapmanız gereken ilk şey tarzınıza uygun olanı seçmektir. Birbirinden farklı renk ve motiflerin her biriyle kendi tarzınızı ve estetik zevklerinizi ortaya koyabilirsiniz.Kilimin kullanım alanları da oldukça fazladır. Yaz aylarının vazgeçilmez parçası olarak görülmektedir. Evinizde bulunan kilimleri sıcak havalarda dilediğiniz balkona, bahçeye ve piknik alanlarına taşıyabilirsiniz. Kilimin pratik kullanım fonksiyonları sayesinde birçok kişi dört mevsim kullanmayı tercih edebilir. Kilimlerin kullanım alanları da farklılık gösterebilir. Dilerseniz kiliminizi duvarınıza ya da divanınıza uyumlu olacak şekilde seçebilirsiniz.

Hem etnik ve modern motiflerin buluşmasını hem de kış mevsiminin soğuk havalarında kilim kullanmak isterseniz sizin için en uygunu yün kilim modeller olacaktır. Yün kilimin dayanıklı yapısı sayesinde uzun süren kış ayları boyunca konforlu şekilde kullanabilirsiniz.Kilim Modelleri

Kilim evin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz desen ve motife sahip bir halı türüdür. Kilim modelleri kilimin dokumasına, kilimde kullanılan ipliğe ve ebatlarına göre farklılık gösterebilir. Kilim modelleri o kadar çeşitli ki ister salon ve mutfaklarınızda ister banyo ve holünüzde kullanabilirsiniz.Pamuk Kilim Modelleri

Pamuk kilim modelleri dokumasında pamuk ipliği kullanılan modellerdir. Bazen farklı modellerin içerisinde ara form olarak kullanılabilir. Akrilik ve polyester kilim kolay taşınabilir fonksiyonları sayesinde herkesin tercihi arasında yer alıyor. Polyester kimlikler birbirinden farklı renkleri ve tasarımlarıyla evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca kolay temizlenebilir özelliği sayesinde pratiklik ve konfor sağlar.Hasır Kilim Modelleri

Hasır kilim bataklıkların kenarlarında yetişen sazların kuruyan saplarıyla örülmektedir. Eski zamanlarda en sık kullanılan halı türü olduğu için evlerde Retro bir hava yaratır. İleri teknolojinin dokuma endüstrisi ile buluşması, bu kilim halı makinelerde üretilmeye başlamıştır. Hasır kilim kullanım alanları oldukça geniştir. İlk olarak doğal bitki liflerinden üretildiği için çok hafiftir ve taşıması kolaydır. Hasır kilim modellerinin bu kadar çok tercih edilme sebebi istenilen her yere rahatça taşınmasıdır. Yaz mevsiminde dokuma halı kullanmak pek ideal olmayabilir. Bu yüzden mobilyalarınıza ve parkelerinize uygun renklerde seçeceğiniz hasır kilim size çeşitli alternatifler sunmaktadır. Hasır halıların temizlenmesi de çok kolaydır. Üretiminde kullanılan malzemenin geri dönüştürülebilir olması ile çevre ve insan sağlığını önemsemektedir. Tozlanan halı kilim hafif olduğu için basitçe silkelenebilir ya da makine ile üzerinden geçilerek temizlenebilir. Hasır halıya herhangi bir sıvı döküldüğünde temiz bir bezle silinmelidir.Her Eve Uygun Farklı Kilim Çeşitleri

Kilim çeşitleri boyutlarına ve renklerine göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Genellikle kilim boyutlar kare, dikdörtgen ve yuvarlaktır. Yuvarlak kilim modelleri hacim olarak diğerlerinden daha küçüktür. Bu modeli kapı girişi ya da tekli koltuk önü gibi dar alanlarınız için kullanabilirsiniz.

Uzun ve dar modellerde üretilen kilimleri yolluk olarak yaz ayları boyunca balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Eğer evinizde geniş bir salona ve oturma odasına sahipseniz, büyük kilim modelleriyle alanınızı renklendirebilirsiniz. Rengarenk bir kilimin odanızda oluşturacağı sıcak görüntü evinizin vazgeçilmez parçalarında biri olmasını sağlayacaktır. Diğer kilim çeşitlerinden biri de çizgili kare kilimlerdir. Yatak odalarında mobilyaların dışında kalan dar alanları dekoratif açıdan değerlendirmek için kullanılmaktadır.Bebek odaları için tercihe edeceğiniz kilim ise dokulu ve gözenekli kilim modelleri olabilir. Çocuklara hitap eden renkli modellerle çocuklar odalarında daha zevkli ve eğlenceli vakit geçireceklerdir. Renkli kilim modelleri genellikle parlak ve canlı bir görünüm sağlar. Kırmızı, mor, turkuaz renklerine ağırlık vererek üretilmektedir. Renkli kilim modellerini sade bir salonu canlandırmak için kullanabilirsiniz. Koyu renklerle dekore edilmiş bir salonda canlı ve parlak kilim modelleri kullanmak pek doğru bir seçim olmayabilir. Bu gibi salonlarda tek renkli, açık ve sade kilimler tercih edebilirsiniz.

Geleneksel Türk kilimi ise motifleriyle ön plana çıkmaktadır. El yapımı bu geleneksel kilimler farklı boyut ve desenlerle odanıza modern bir hava katabilir. Canlı renklerin kullanılması sebebiyle odanızın enerjisini arttırır. Geleneksel detaylar içeren Türk kilimleri genellikle klasik, hereke ve modern motiflere sahiptir.

Birbirinden çeşitli renk ve desenlerle evinize uygun kilimi seçebilir, odanıza hem enerjik hem de retro bir hava katabilirsiniz.Kilim Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Minimal dokunuş sevenler için önerilen kilimlerden biri tek renk kilimlerdir. Kırmızısında moruna, turkuazından yeşiline neredeyse her renkte bulabileceğiniz kilim modelidir. Seçeceğiniz tek renkli kilimin odanıza uygun olmasını istiyorsanız mobilya renklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Koyu renkli mobilyalara sahipseniz açık renklere sahip kilimler seçebilirsiniz.

Çalışma odanızda dikkatinizin dağılmasını istemiyorsanız gri kilim modellerini değerlendirebilirsiniz. Hem kolay temizlenebilir özelliği sayesinde sade ve şık görünümüyle dikkat çekecektir.

Düz renk kilimler daha çok dekorasyonda minimal çizgiye sahip olanlar tarafından tercih edilmektedir. Tek renk kilimler küçük hacimli mekanların ya da ışık almayan alanların daha geniş ve ferah görünmesini sağlamaktadır.

Beyaz renkli kilimler ise genellikle modern bir görünüm kazanmak için yazlık yerlerde kullanmak için tercih edilmektedir. Her alana rahatlıkla uyum sağlayan beyaz kilimi dilerseniz odanızda, dilerseniz balkonunuzda dilerseniz de bahçenizde kullanabilirsiniz.

Odanız çok yoğun görünüyor ve biraz sadelik katmak isterseniz pastel tonlarındaki kilimleri seçmenizde fayda var. Pastel renkler bulunduğu ortama dinginlik katmaktadır. Aksine sade ve modern bir şekilde dekore edilmiş odalarınızı canlandırmak için kırmızı ağırlıklı, canlı renklere sahip kilim modellerini tercih edebilirsiniz.Kilim Fiyatları

Kilim fiyatları kilimin boyutuna, renk çeşitliliğine, üretiminde kullanılan iplik çeşidine, örgü modeline göre değişiklik gösterebilir. Büyük bir salona sahipseniz ve salonunuzda geleneksel Retro havanın oluşmasını istiyorsanız büyük ölçülerde dikdörtgen hasır kilim tercih edebilirsiniz. Kilimin hasırdan yapılmış olması ve ölçüsünün de büyük olması fiyatı diğer kilim fiyatlarına göre daha fazla olabilire. Yine kilimin üretildiği iplik çeşidi de fiyatların artışına yada azalışına sebep olabilir. Bir kilimin el dokuması olması işçilik maliyetini yukarı çekebilir. Bu yüzden makinelerde üretilen kilimler ve el dokuması geleneksel kilimler arasında da fiyat farkı bulunur. Aynı farklılık kilim üzerindeki motif detayları için de geçerlidir. Bazı zor motiflerin kilime işlenmesi diğerlerine göre daha zahmetli olabiliyor. Bu gibi nedenlerden dolayı kilimlerin fiyatları modelden modele değişmektedir. Her tarza ve renge uygun kilim modelleri sitemizde bulunmaktadır. Başta sizin tarzınıza uygun, ihtiyaçlarınıza hitap eden, dekorasyonunuza etnik bir hava getirecek modelleri seçmenizde fayda var. Dilediğiniz gibi tercih yapabileceğiniz binlerce seçenekle odalarınıza enerji getiriyoruz. Güvenli alışveriş sistemimiz sayesinde kilimleri gönül rahatlığıyla ev veya ofis adresinize teslim alabilirsiniz.