Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim
Standart ürünlerde, teslim tarihinden itibaren cayma hakkı süresi olan 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürününüzü iade edebilirsiniz.
Ürünlerin teslim edilmesinden önce de cayma hakkını kullanabilirsiniz. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir.
Ürünün satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.
Ürün teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, hizmete ilişkin cayma süresi de ürün teslimi ile başlayacaktır.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen ürünlerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son ürünü teslim aldığı gün,
b) Birden fazla parçadan oluşan ürünlerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
c) Belirli bir süre boyunca ürünün düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk ürünü teslim aldığı gün esas alınır.

Cayma hakkını kullanıp ürünü iade etmek istiyorsanız teslimden itibaren 14 gün içerisinde ana sayfamızın İLETİŞİM başlığı altında bildirilen açık adres, telefon, faks veya e-posta adresine cayma bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.
Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması,
Tüm aksesuarları ve faturası ile birlikte olması,
Varsa hediye olarak verilen promosyonlu veya kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi
Cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması gerekir.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürün/Hizmetler
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Alıcının istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Müşterinin talebi doğrultusunda özel olarak üretilen ürünlerde ise normal şartlarda iade hakkı olmamakla birlikte www.heroda.com inisiyatifinde olmak üzere ürünün fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme bedeli düşülerek iade alabilir. Bu talep teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde kullanıldığında geçerlidir.

Nakliyeli ürünler kendi teslimat ekiplerimizce iade alınacaktır. Ürünlerin kargo ile teslimatının yapılması durumunda ürünlerin iadesi yine kargo yoluyla müşterimiz tarafından yapılmalıdır. Kargolu ürünün iadesinde gerekiyorsa demonte edilmesi ve paketlenmesi müşteriye aittir.

ÖDEME İADE PROSEDÜRÜ
SİPARİŞİN İPTALİ’nden itibaren ödemelerin iadesi süreci tarafımızdan 7 iş günü içerisinde başlatılır.
ÜRÜNLERİN İADESİ’nde ise ürünün tarafımıza ulaşmasından itibaren 7 iş günü içerisinde başlatılır.
Kredi Kartı İle Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
Kart ile alınmış ürün ve hizmetin iadesi durumunda tarafınıza nakit para ile ödeme yapamamaktayız. Biz, bedeli tek seferde Bankaya öderiz. Bankada aşağıda anlatıldığı üzere iade işlemini tarafınıza yapar.

Satın alma işlemini kredi kartı ile taksitli olarak yapmışsanız, ürünü kaç taksit ile aldıysanız Bankanız tarafından geri ödeme aynı şekilde taksitle yapmaktadır. Bu durum Bankanız ile aranızdaki hukuki ilişkiden kaynaklanmaktadır ve bu durumdan tarafımızın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Satış iptaline kadar ödemiş olduğunuz taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmaz ise her ay karta 1 adet iade yansıyacak ve iade öncesinde ödemiş olduğunuz taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğunuz taksitleri sayısı kadar ay daha alacaksınız ve mevcut borçlarınızdan düşülmüş olacaktır.

Kredi kartına iade işlemi tarafımızca yapıldığı andan itibaren karta işlemin yansıması süresi 14 iş gününü bulabilir.

Havale/EFT ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
Bize beyan ettiğiniz banka hesabına ücret iadesini yaparız. Eğer ödemeyi nakit ya da havale ile gerçekleştirdiyseniz, ücret iadenizi yapabilmemiz için hesap bilgilerinizi buradan bize iletebilirsiniz.

İadenin yapılabilmesi için tarafınızdan bildirilen hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır.