Facebook Pixel
TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ TESLİMAT VE KURULUM!
Sepetim

FİLTRELE

Berjer

Toplam 190 ürün bulundu...

Modern mobilya koltukların vazgeçilmez türlerinden biri olan berjer, günümüzde özgün tasarımları, kumaş çeşitleri ve birbirinden farklı renkleriyle yaşam alanlarınıza yeni bir soluk getirmektedir. Evlerinizin vazgeçilmez sohbet köşelerinizde, çalışma alanlarınızda, iş yerlerinizde ve ofis ortamlarında son dönemlerde akla ilk gelen berjer koltuklar oluyor. Birçok ortama uyum sağlayabilecek tasarıma sahip berjer koltuk türleri sayesinde evinizi veya ofisinizi dekore etmek kolaylaşır. Evinizin kütüphanesine yakışacak ahşap klasik bir berjer tercih ederken, ofislerinize farklı bir hava katan dönme berjer koltuklar ile hareket alanlarınız esneyebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.Berjer Koltuk Nedir?

Berjer, adından da anlaşılacağı üzere Fransız kültürünün esintilerini barından bir koltuk türüdür. Fransızcada “bergère” olarak yazılmaktadır ve günümüzde gittikçe ilgi gören bir mobilyadır. Tek kişilik bir koltuk olması diğer koltuklarla arasındaki temel farkı oluşturmaktadır. Berjer koltuğun kullanım alanlarına bir göz attığınızda onu hemen bir kütüphanenin veya manzaralı bir camın önünde görmeniz mümkündür. Bir elinize kahvenizi diğer elinize kitabınızı aldığınızda kendinizi kütüphanenizin veya camınızın yakınında olan bir berjer koltukta bulmanız an meselesi. Evinizin kendinize ait alanlarında, tek başınıza vakit geçireceğiniz zamanlarda vazgeçilmez mobilyanız berjer olacaktır. Berjerin tek kişilik bir koltuk olma fonksiyonu sayesinde çalışma ortamlarınızda kitap okurken keyifli vakit geçirecek ve sunduğu konfor ile rahat edeceksiniz.

Hem konforuyla hem de estetik tasarımlarıyla yeni döneme damgasını vuran berjer, evinizin ve en önemlisi de çalışma ortamlarınızın vazgeçilmezi olacaktır.Fransız Kültürünün Vazgeçilmez Tasarımı Berjer Koltuklar

Berjer koltukların tarihte ilk ortaya çıkış yeri Fransa olduğu bilinmektedir. Berjer koltuğun tasarımına baktığınızda tek kişilik olması aslında bir kral tahtını anımsatan tarihi bir hava barındırmaktır. Bu da mobilyanın köklü tarzını ortaya koymaktadır. Berjer koltukları diğer koltuk ve sandalye türleriyle karşılaştırdığınızda çok daha geniş ve derin olduğunu rahatlıkla fark edebilirsiniz. Orta çağ zamanlarında Barok etkisi taşıyan berjer, modern dönemlere gelindiğinde daha sade tasarımlarla kendini göstermeye başlamıştır. Yakın dönem tarihinde ise neredeyse her Fransız evinde kanepelerle beraber kullanıldığı görülmüştür. Bugün Fransa dışında birçok ülkede berjer kullanımının yaygınlık gösterdiğini söyleyebiliriz.

Daha ilk görüşte diğer koltuk türlerinden sıyrılıp özgün bir tarz yansıtan berjer, günümüz teknoloji ve tasarım harikaları ile buluştuğunda dünyaca kullanılan ve ilk tercih edilen mobilyalar arasında yerini almaya başlamıştır. Bu teknolojik gelişmelerle beraber berjer koltukların renk, tasarım, hacim ve elbette değişik tarzlar doğrultusunda çeşitleri artmaktadır. Berjer mobilyadaki bu çeşitlilik sayesinde dünya üzerinde birçok kişi kendi zevkleri ve estetikleri doğrultusunda bir seçim yapabiliyor. Modern dönemde üretilen berjer modellerinden biri döner berjer olarak gösterilebilir. Döner berjerin modern tasarımı sayesinde oturduğunuz alanda maksimum konfor ve hareket etme özgürlüğünü yakalayabilirsiniz.Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Berjer her ne kadar eski bir mobilya ürünü olsa da günümüzde modern evlerin vazgeçilmez koltuklarından biridir. Neredeyse her evde diğer koltuk takımlarına eşlik eden bir berjer görebiliriz. Bu koltuk çeşidini yalnızca koltuk takımı olarak değil, çalışma odanızın konforunu tamamlayan bir parça olarak da tek başına kullanabilirsiniz.

Berjer de diğer koltuklar gibi yelpazesi çok geniş bir tasarım modeline sahiptir. Modern dönem insan ihtiyaçlarına ve konforuna eğilim gösteren mobilya sektörü bu konuda da tekdüzelikten sıyrılmış ve her kişinin zevkine ve ihtiyacına hitap edecek ayrı ayrı koltuklar üretmiştir. Bu durumda doğal olarak herkesin estetik zevkine, ihtiyacına ve diğer mobilyalarınıza uyum sağlayacak olan berjer çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. İster klasik, ister modern isterseniz yeni teknoloji teknikleriyle buluşmuş dönme berjer koltuklar ile evinize ve diğer yaşam alanlarınıza sade, şık ve modern dokunuşlar yaratabilirsiniz.Berjerde Uyumu Yakalamaya Çalışın

Evlerinizde veya iş yerlerinizde oluşturduğunuz genel dekorasyon tarzına uygun mobilya seçmek oldukça önemli bir konudur. Bu konu berjer seçiminde de kendini hatırlatmaktadır. Eğer evinize berjer almak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken unsur diğer mobilyalarınıza ve ortamın dekoratif tarzına uyum sağlamasıdır. Seçtiğiniz berjerin ortama uyumlu olması berjer kullanımının ömrünü arttıracaktır. Klasik tarzda bir koltuk takımına sahipseniz modern ve sade bir berjer çok yüksek ihtimalle ortamın şıklığına uyum sağlayamayacaktır ve ortamın estetik armonisini bozarak uyumsuz bir görüntü oluşturacaktır.

Ortamda sağlamanız gereken uyum yalnızca berjerin tarzıyla değil, aynı zamanda rengiyle yakından ilgilidir. Berjerin tasarımı ortama uyumlu olsa dahi diğer mobilyalarınızla bir renk uyumsuzluğu içerisinde ise tarzınızın şıklığına gölge düşürebilir. Ortama yeni girecek olan berjeri hem tasarım hem de renk açısından uyumlu seçerseniz estetik zevkinizi zirveye taşıyabilirsiniz.Dekorasyonunuz da En Uygun Amacı Belirleyin

Birçok mobilya türü gibi berjer modelleri de çeşitli ihtiyaçlarımıza ve zevklerimize yönelik tasarlanmaktadır. Berjer satın almaya karar verdiğimize yapacağımız ikinci önemli şey amacımıza uygun birini seçmektir. Berjeri yalnızca basit bir tekli koltuk olarak algılamak yanlış olacaktır. Birbirinden farklı tasarımları göz önünde bulundurduğunuzda yalnızca oturmak için değil, değişik estetik zevkler için de üretildiğini görebilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda her bir kullanım alanı için farklı renkte, modelde ve tarzda berjer seçebilirsiniz. Mesela ofisinizde kullanacağınız berjer koltukla evinizdeki çalışma odanızda kullanacağınız aynı işleve, duruşa sahip olmayabilir. Dolayısıyla tercih edeceğiniz berjerin evinizin veya ofisinizin amacına yönelik olmasına dikkat etmelisiniz.İşlevselliğe Hitap Etmeli

Tek koltuklu küçük bir mobilya gibi görünse de aslında berjerin işlevsel olması hayatınızı kolaylaştıracak bir ayrıntıdır. Bir berjer koltuk satın almak istediğinizde taşınabilir olmasına önem veriyorsanız koltuğun hafif hammaddeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle evin içerisinde berjer tercih etmek isteyenler bu işlevin önemini taşınırken veya evde minik bir dekorasyon değişikliğine gittiği zaman daha iyi anlayacağı düşünülmektedir. Berjerin hafif olması onu evin her yerine rahatlıkla taşıyabileceğinizin göstergesidir. Kimileri için bu özellik bir berjerin olmazsa olmazıdır. Bazen çalışma odanızın kütüphanesinin tam önünde duran berjeri güzel bir cam ya da balkon manzaranızın önüne çekmek isteyebilirsiniz. O zaman ağır ve hacimli bir berjer seçmediğiniz için kendinizi oldukça şanslı hissedebilirsiniz.

Berjerlerin en önemli işlevselliğinden biri temizliği kolay bir kumaşa sahip olmasıdır. Eğer evinizde elinde boya kalemleriyle dolaşan bir çocuğunuz varsa veya çalışma ve dinlenme ortamlarınızda bolca çay, kahve tüketiyorsanız kolay temizlenebilir kumaşa sahip berjer tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede evinizde yaşayacağınız ufak ev kazalarında koltuğunuzun kirlenme ve lekelenme riski en aza inmiş olacaktır. Tüm bu bahsettiğimiz özelliklere baktığımızda bir berjerin hem mobilyalarınıza uyum sağlaması, hem amacına uygun seçilmesi hem de hayatınızı kolaylaştıracak özelliklerde olması sizin yararınıza olacaktır.Berjer Fiyatları

Her mobilyada olduğu gibi berjer koltukların fiyatları da işlevselliğine, tasarım modeline ve kumaş türüne göre değişiklik göstermektedir. Sıradan bir işleve sahip berjer koltukların fiyatları ile hayatınızı kolaylaştırmanızı sağlayan çok işleve sahip berjer fiyatları piyasada farklı değerlerde satışa sunulabilir. Sitemiz sayesinde hem işlevinize hem mobilya tarzınıza hem estetik zevkinize ve tabii ki cebinize uygun her türlü berjeri dilediğiniz fiyata bulabilirsiniz.